Malta to wyspa pełna skarbów i piękna. Jednym z miejsc, które koniecznie trzeba zobaczyć będąc w tej części świata jest niewątpliwie Bugibba. To typowo turystyczne miasteczko ulokowane jest niedaleko stolicy, nad brzegiem morza. Słynie ono przede wszystkich z różnego rodzaju rozrywek, lecz można tu też odnaleźć spokój oraz bogatą bazę turystyczno-hotelową.

Co warto zobaczyć i co robić w Bugibbie?

Bugibba to propozycja raczej dla tych, którzy poszukują przygód i wyzwań oraz dobrej rozrywki, aniżeli dla osób, które chcą po prostu plażować. Tutejsze wybrzeże bowiem bardziej nadaje się na kąpiel, czy do nurkowania niż cichego odpoczynku. Blisko plaży bowiem znajduje się także ulica oraz całkiem niedaleko – apartamentowce i hotele. To jednak świetna wiadomość dla tych, którzy chcą mieć wszystko blisko.

Bugibba słynie przede wszystkim z nocnego życia. Można tu spotkać mnóstwo pubów, knajp czy dyskotek. Czeka tu również karaoke czy kasyno, zwłaszcza nieopodal Bugibba Square – nieformalnego centrum. Co ciekawe są tu też puby, w których można odpocząć i się zrelaksować, bowiem atmosfera w nich jest o wiele spokojniejsza.

Bugibba jest bardzo dobrze skomunikowana z resztą Malty, dzieli ją 15 km od stolicy wyspy oraz Melliehy, która czeka z plażami z miękkim piaskiem. Znajdują się tutaj też promy, którymi można dopłynąć na Gozo. Dodatkowym atutem Bugibby jest ogromny wybór miejsc noclegowych, w zależności od preferencji. Czekają tu zarówno tanie hotele, jak i luksusowe pokoje hotelowe.

Będąc na Malcie warto zatrzymać się właśnie w Bugibbie, bowiem jest to nie tylko wygodne, ale i bardzo ciekawe rozwiązanie. Widać z niej wyspę św. Pawła, do której można dostać się dzięki lokalnym przewoźnikom. Sama Bugibba zaś to świetne miejsce na odkrywanie podwodnych skarbów i inne wodne szaleństwa. Możliwości rozrywkowe są naprawdę ogromne, co sprawia, że naprawdę dobrym pomysłem jest przyjazd do tego miasta z przyjaciółmi, którym marzą się wakacje wśród ciekawej muzyki i aktywności wodnych.