Pogoda na MalcieMalta to piękne miejsce, które znajduje się w strefie klimatu śródziemnomorskiego oraz podzwrotnikowego. Zimy są tutaj łagodne, a lata gorące. Średnia roczna temperatura zaś mieści się pomiędzy 18 a 19 stopni Celsjusza. To jedna z najwyższych temperatur w całej Europie. W ciągu dnia wynosi ona około 22 stopni, w nocy zaś 15 stopni Celsjusza.

Kiedy wybrać się na Maltę?

 
W sierpniu jest na Malcie najcieplej, bowiem można się wtedy spodziewać temperatur w granicach od 34 do 38 stopni w dzień oraz aż do 24 stopni w nocy. Najzimniejszym miesiącem natomiast jest styczeń. Sezon letni trwa tu od kwietnia do listopada, czyli aż 8 miesięcy i jest prawie bezdeszczowe. Malta charakteryzuje się dużą wilgotnością powietrza.

Występują tu dwie główne pory roku – lato i zima. Prawie cały rok na Malcie trwa okres wegetacyjny. Odstępstwem jest jedynie długa susza w czasie letnim oraz okres zimowy.

Zima na Malcie jest łagodna i nieczęsto można spodziewać się chłodu. Lato zaś to okres słoneczny i gorący, lecz nie odczuwa się tego tak bardzo za sprawą stałej bryzy, która nieco łagodzi upały. Wiosną i jesienią należy spodziewać się wiatrów, które mogą okazać się nieprzyjemne. Jednym z nich jest sirocco, który wieje z Afryki i sprowadza niezwykle gorące powietrze z czarnego lądu. Poza tym wiar ten niesie mało wilgoci przez co upały odczuwa się jeszcze bardziej dotkliwie.

Maltę najlepiej więc odwiedzać latem, zwłaszcza jeżeli pragnie się plażować i zażywać kąpieli w morzu. Najlepszymi miesiącami do takiej wyprawy są czerwiec, lipiec, sierpień oraz wrzesień. Morze ma wtedy idealną temperaturę do tego, by aktywnie korzystać z wszystkiego co ma do zaoferowania. Miłośnicy wycieczek oraz zwiedzania mogą także przyjechać wiosną lub jesienią, ale w okresie gdy jeszcze nie jest zbyt gorąco.

Szczegółową pogodę można sprawdzić na stronie: https://www.maltairport.com/weather/