Malta stała się popularnym kierunkiem wakacyjnych wyjazdów. Nic dziwnego, jej uroda i klimat mają moc przyciągania. Głównym atutem Malty są jej piękne, piaszczyste plaże. Nadmorskie kurorty ulokowane są głównie na północy wyspy, a jednym z najpopularniejszych kąpielisk jest St. Julian’s.

Niewielkie miasteczko St. Julian’s rozciąga się wzdłuż Zatoki Spinola, w niewielkiej odległości od samej stolicy La Valetta. W przeszłości była to osada rybacka, dzisiaj jest ośrodkiem turystycznym tętniącym życiem.

St. Julian’s to miejsce, które sprzyja wakacyjnemu wypoczynkowi – kąpielom i sportom wodnym, nurkowaniu, długim spacerom, podziwianiu widoków i obserwowaniu barwnego tłumu turystów, delektowaniu się specjałami z różnych stron świata. To wszystko znaleźć można na promenadzie ciągnącej się wzdłuż wybrzeża, odwiedzając Marinę Portomaso czy odpoczywając w jednej z kafejek przy Balluta Square. Łatwo też stąd wybrać się na zwiedzanie Malty.

W St. Julian’s znaleźć można miejsca historyczne, np. XVII-wieczny włoski pałac Spinola i pochodzącą z tego samego okresu wieżę obserwacyjną wybudowaną przez Zakon Kawalerów Maltańskich, a także stary kościół pw. Matki Boskiej z Góry Karmel.

Miejscowość słynie jednak głównie z życia nocnego. Koncentruje się ono w dzielnicy Paceville, pełnej barów, klubów z muzyką i dyskotek, gdzie można bawić się do samego rana. Po wyspie w wygodny sposób można poruszać się komunikacją miejską. St. Julian’s to mieszanka tradycji i nowoczesności, radości życia i letniej przygody.