Plaże na Malcie

Znacząca cześć wybrzeża na Malcie jest skalista i średnio nadaje się dla rodzin z małymi dziećmi, ale to nie znaczy, że takich plaż tutaj nie ma. Piaszczyste plaże na Malcie znajdziemy m.in. w; Cirkewwa, Ramla tal-Bir Bay, Golden Bay, Gnejne Bay, Tuffieha, Paradise Bay, Ramla tal-Qortin Bay, Armier Bay, Mellieha Bay, Imgiebah Bay i St. George`s Bay a na Gozo to Xlendi Bay, Amla Bay.

Malta – wyjątkowa dla plażowiczów

 
Paradaise Bay to jedna z bardziej urokliwych plaż na Malcie. Choć często jest tutaj dość dużo ludzi, to widoki zatoczek, klifów i rysujących się w oddali wysp Gozo i Comino rekompensują to w całości. Warto zawitać również na Blue Lagoon – to z kolei idealne miejsce do nurkowania, z krystalicznie czystą wodą, gdzie podwodne jaskinie zapewniają niezapomniane wrażenia.

Na plażach jest czysto, wyposażone są wypożyczalnie niezbędnego sprzętu plażowego, można tu tez wypożyczyć kajaki, rowery wodne. Woda tutaj jest przejrzysta i idealnie nadaje się do nurkowania. Pełno tu szkół i wypożyczalni sprzętu do nurkowania, co pozwala skorzystać z uroków tego sportu zarówno amatorom jak i zawodowcom.