Malta to wyspa, która bywa nazywana śródziemnomorskim Hollywood, jednocześnie posiada w sobie wiele zabytków, niezwykłe miasto ciszy, czyli Mdinę oraz Vallettę wpisaną na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO. Jednakże Malta to nie tylko możliwość zwiedzania, lecz także liczne festiwale i ciekawe wydarzenia, które sprawiają, że czas płynie tu inaczej, niezależnie od tego jaką porę roku wybierzemy na odwiedzenie tej magicznej wyspy.

Jakie festiwale czekają na odwiedzających Maltę?

 
Jednym z ciekawszych festiwali, które odbywają się na Malcie, jest niewątpliwie Międzynarodowy Festiwal Sztucznych Ogni. Ma on upamiętniać datę, w której Malta przystąpiła do Unii Europejskiej, czyli 1 maja 2004 roku. Festiwal ten odbywa się w Grand Harbour w Valletcie oraz innych zakątkach wyspy pod koniec kwietnia. Można na nim podziwiać liczne wystrzały fajerwerków stworzonych przez zagraniczne firmy oraz pokazy lokalnych fabryk. Udział w festiwalu jest bezpłatny.

Ciekawym wydarzeniem jest niewątpliwie także Międzynarodowy Festiwal Sztuki Malta, który złożony jest z takich form jak taniec, muzyka, teatr czy sztuka. Ma on miejsce w śródziemnomorskim centrum konferencyjnym a także w MITP Theater Spacji Kreattiv znajdującym się w St. James Cavalier w Valleta, jak również w innych zakątkach.

Będąc na Malcie koniecznie trzeba się też wybrać na Międzynarodowy Festiwal Jazzowy Malta, który ma miejsce rok rocznie w lipcu. Wtedy bowiem można tu podziwiać i słuchać wielu najlepszych maltańskich i międzynarodowych artystów tworzących niezwykłe jazzowe mieszanki stylów. Festiwal trwa trzy dni w Ta’Liesse w Valletcie. Samo miejsce jest magiczne, zwłaszcza nocą z tą niezwykłą dozą wyśmienitej muzyki. Warto zarezerwować sobie bilety wcześniej.

Jak widać Malta ma do zaoferowania wiele cudownych wydarzeń, a to nie wszystko. Także święta obchodzone są tu w wyjątkowy sposób, dlatego jak najbardziej warto odwiedzić tę uroczą wyspę i spędzić czas w nietuzinkowy sposób wśród dobrej muzyki, sztuki czy fajerwerków.