Malta to przepiękne miejsce, które urzeka mnóstwem plaż, jaskiń i klifów, a także niezwykle ciekawymi zabytkami. Można tu głęboko odpocząć i nacieszyć oczy niesamowicie bajecznymi widokami. By rzeczywiście głęboko odpocząć warto zaznajomić się z tutejszymi cenami, tak by wiedzieć jak się przygotować finansowo.

Wyjazd, ceny w sklepach i koszty zwiedzania Malty

 
Na Malcie obowiązującą walutą jest euro. Poza sezonem loty są niezwykle tanie, bo możemy dostać bilety lotnicze już od 350 zł w obie strony. Ceny jednak nieco różnią się od tych w Polsce. Niektóre są bardzo zbliżone, inne o wiele wyższe. Na przykład za owoce, warzywa czy piwo zapłacimy tutaj więcej. W ogóle zakupy spożywcze najlepiej robić w znanych supermarketach i targowiskach.

Malta - zakupy w sklepieZa chleb zapłacimy tu około 1 euro, za jajka – 1,20 euro za 10 sztuk, masło to koszt 1,80 euro, a małe jogurty około 0,45 euro. Mozzarella kosztuje około 1,50 euro, a cheddar – 2,80 euro za 250 gram. Co do owoców i warzyw za kilogram pomidorów zapłacimy 1,80 euro, za kilogram marchewki – 1,20 euro a za ziemniaki – 1,60 euro. Kilogram bananów to koszt 1,30 euro, a gruszek – 2,50 euro. Za kilogram mago zapłacimy 4,50 euro.

Oczywiście inaczej ceny wyglądają w restauracjach. Za pizzę zapłacimy tutaj od 6 euro, a piwo – 2,00 euro. Zamawiając kieliszek wina trzeba się przygotować na koszt od 4 euro wzwyż, a gorąca czekolada kosztuje tu od 3 euro. Małe frytki można otrzymać już za euro, a zupę od 5 euro.

Malta i wycieczki fakultatywne

 
Wakacje na Malcie to także doskonała okazja na to, by zwiedzić wszystko wokół. Jeśli chodzi o wycieczki fakultatywne to ceny to od około 30 euro za osobę do jednego z najpiękniejszych miast w basenie Morza Śródziemnego, czyli Valletta, do około 120 euro za osobę – wycieczka na niezwykle magiczną Sycylię. Koszt wybrania się z Malty na wyspę Gozo zaś to cena 52 euro za osobę.

Jak widać niezależnie od tego co wybierzemy, koszty zależą w znacznej mierze od tego jak wiele chcemy zobaczyć, czy gotujemy sami, czy mamy ochotę raczej relaksować się w kawiarniach i restauracjach i oczywiście od tego, jak i kiedy chcemy dostać się na Maltę.