Słońce, malownicza linia brzegowa oraz pełne uroku uliczki, przyciągające klimatycznymi restauracjami i lokalnymi sklepikami sprawiają, iż Sliema, położona na wschodnim wybrzeżu Malty, stanowi najbardziej popularne wśród turystów miasto na wyspie. Wczasy na Malcie to idealna propozycja dla osób szukających chwili relaksu w zapierającym dech w piersiach otoczeniu.

Atrakcje turystyczne Sliemy

Sliema to najbardziej zaludnione miasto na Malcie. Przeważają tutaj suche i bardzo ciepłe lata oraz łagodne i wilgotne zimy. Kurort przyciąga przede wszystkim miłośników słonecznych kąpieli, którzy pragną wypocząć wśród bajkowych widoków na skalistym wybrzeżu, w malowniczych zatoczkach. Panują tu idealne warunki do pływania i relaksu.

Sliema uznawana jest za najbardziej luksusowy ośrodek na Malcie. Ekskluzywne hotele, klimatyczne restauracje oraz liczne sklepy tworzą doskonale rozwiniętą infrastrukturę. Spędzając wczasy w mieście, warto się przejść nad marinę, gdzie przyjrzeć się można promom odpływającym do Valletty lub w kierunku Gozo czy Comino.

Osoby zainteresowane zwiedzaniem koniecznie powinny przespacerować się w okolice Fortu Tigne, wzniesionego przez joannitów w 1792 r. W czasie najazdu Napoleona twierdza stanowiła centrum oporu, dziś mieści się tutaj najnowocześniejsze centrum handlowe na wyspie. Roztacza się stąd zapierająca dech w piersiach panorama na okolicę i kościół Karmelitów w Valletcie. Miłośnicy zwiedzania mogą wybrać się na, trwający ok. 35 min spacer z portu Sliema Ferries do pobliskiego, pełnego zabytków, miasteczka St. Julian’s.

Pełna uroku Sliema to raj dla osób szukających ciszy i spokoju, które pragną poznać prawdziwe życie mieszkańców wyspy. Wąskie uliczki, ciekawa architektura oraz stare stylowe samochody przeniosą w świat egzotyki.

Sliema – wczasy dla głodnych wrażeń

Spokojna i pełna malowniczych zakamarków Sliema to doskonały pomysł na wakacyjny wypoczynek zarówno dla turystów preferujących zażywanie słonecznych kąpieli, jak i osób zainteresowanych maltańską kulturą i zwiedzeniem wyspy. Kurort stanowi bowiem idealną bazę wypadową na wycieczki po Malcie. Urlop w Sliemie na długo zapadnie w pamięć.