Malta to przepiękna wyspa, która mieści w sobie wiele skarbów. Jednym z nich jest powstała na potrzeby filmu wioska Popeye Village znajdująca się przy zatoce Anchor Bay. I choć sam film nie okazał się czymś godnym polecenia, to jednak wioska warta jest tego, by ją zobaczyć. To duża atrakcja, szczególnie dla dzieci.

Opis i ciekawostki Wioski Papaja na Malcie

By móc zwiedzić Popeye Village trzeba zaopatrzyć się w bilet, dzięki któremu można przepłynąć kilkunastoosobową łodzią w pobliżu zatoki. Rejs trwa około 15 minut i jest niewątpliwą frajdą. Można też wysłać kartkę pocztową dla bliskiej osoby i skosztować przygotowanego dla dzieci ponczu. Poza tym na milusińskich czeka animacja na żywo, która odgrywana jest na ulicach wioski przez głównych bohaterów kreskówki.

Poza tym w Wiosce Papaja czekają liczne chatki z bajek, w których można zobaczyć film, zagrać w golfa, czy kupić sobie pamiątkę. Czekają tu też przeróżne eksponaty z muzeum. Na terenie wioski znajduje się także plac zabaw dla dzieci i baseny – jest więc jak spędzać czas.

Budowę wioski zaczęto w 1979 roku, a film kręcono tu już rok później. reżyserem był Robert Altman, a w tytułowego Popeye’a wcielił się Robin Williams. Bajkowa wioska posłużyła jako tło akcji, a dziś jest już po prostu czystą radością dla najmłodszych.

Jak dostać się do wioski?

By dostać się do Popeye Village trzeba najpierw dojechać w okolice Mellieha Bay – Ghadira na przystanek Skajdra, Padrino, czy też Ghadira. Następnie należy przejść na drugą stronę drogi i przesiąść się w autobus numer 237. To jedynie kilometr dalej, więc dobrym pomysłem jest też spacer.

Popeye Village to niewątpliwa atrakcja dla wszystkich miłośników słynnego Popey’a i dobrej zabawy. To idealne miejsce dla rodzin z dziećmi, które chcą spędzić trochę czasu razem bawiąc się w najlepsze. Często organizowane są tu imprezy dla najmłodszych, co sprawia, że można odwiedzać to miejsce często, zwłaszcza gdy spędza się na Malcie dłuższy czas. Bajkowa wioska na pewno będzie doceniona przez dzieci w różnym wieku, a zapewne i dorosłych.