Malta z lotu ptaka

Malta to piękny kraj wyspiarski, który znajduje się pomiędzy Afryką a Sycylią. Urzeka ona malowniczymi zatoczkami, ciekawymi zabytkami oraz wspaniałym wybrzeżem. Często określa się Maltę jako jedno ogromne muzeum, bo naprawdę jest tutaj co zwiedzać.

Najlepsze sposoby na wyjazd na Maltę

 
Najszybciej do tego pięknego zakątka świata można dostać się samolotem. To także najprostsze rozwiązanie. Loty oferuje RYANAIR oraz LOT (można też skorzystać z lotów czarterowych), z tym że ten ostatni nie posiada bezpośrednich połączeń. Pierwszy zaś umożliwia skorzystanie z naprawdę dobrej oferty cenowej, jednakże warto pamiętać, że nie można wtedy zabrać normalnego bagażu, a jedynie podręczny.

Z RYANAIR można wylecieć na Maltę z Krakowa, Wrocławia i Gdańska. Zazwyczaj loty są dwa lub trzy razy w tygodniu. Jeśli zaś chodzi o połączenia czarterowe to oferuje je AIR MALTA i startują one z Warszawy oraz z Łodzi.

Istnieje także możliwość dotarcia na Maltę drogą lotniczą z przesiadką, która zazwyczaj jet w Berlinie, Frankfurcie, Rzymie lub Londynie, co pozwala na zwiedzenie dodatkowego miasta. Takie loty oferują zarówno tanie linie lotnicze, jak i linie tradycyjne.

Nie warto wybierać się na Maltę samochodem, bowiem to ponad 2500 kilometrów łącznie z podróżą promami przez Chorwację, Włochy i Sycylię – czyli długo i drogo. Można jednak dolecieć do Sycylii i stamtąd wybrać się katamaranem lub też promem na Maltę.

Kiedy zaplanować wczasy?

 
W kraju tym panuje dość ciepły klimat, bowiem nawet w styczniu można spodziewać się temperatury dochodzącej do 15 stopni Celsjusza. Najlepszym okresem dla miłośników plażowania na odwiedziny będzie okres od kwietnia do października, kochający zwiedzanie zaś powinni tu przybyć poza letnim sezonem, by uniknąć tłoku i skorzystać z niższych cen. (więcej o pogodzie)