Mellieha to niezwykle piękne miejsce, ulokowane na północy Malty. To zarówno miasto, jak i cały region obfitujący w liczne atrakcje stanowiący idealny zakątek na wspaniałe wakacje. Jako niewielkie miasteczko niedaleko Cirkewwy urzeka wzgórzami, krajobrazami oraz świetną atmosferą. Można tu zgubić się wśród stromych uliczek, czy odpocząć zwiedzając punkty widokowe i delektując się kawą w jednej z tutejszych kawiarenek.

Co warto zobaczyć będąc w Mellieha?

 
Mellieha to magiczne miasteczko. Domy ulokowane są tu na wzgórzach, z których rozciąga się wspaniała panorama najczęściej na wyspę Gozo, czy zatokę. To, co na pewno warto zwiedzić będąc w tym zakątku świata to przede wszystkim kościół Naszej Pani Zwycięskiej z XVI wieku, której powstanie wspierali mieszkańcy miasta. W świątyni czeka niezwykła perełka, czyli obraz ulokowany nad ołtarzem. Według legendy jego autem jest święty Łukasz.

Niedaleko kościoła można odnaleźć Kaplicę Our Lady of Grotto, a także schrony z II wojny światowej. Są one największymi schronami na całej wyspie. Warto zwiedzić również wieżę Ghajn Hadid oraz ford mający chronić miasto w czasie wojny – Campbell.

Okolice miasta i ciekawe zakątki znajdujące się nieopodal

 
Oprócz samego miasta dobrze jest zobaczyć też wioskę, która znajduje się obok. Mowa tu o Popeye. Poza tym warto dać sobie więcej czasu na eksplorację parku narodowego Majjistral Nature and History Park, który posiada niezwykłe wybrzeże klifowe oraz groby, jaskinie i forty objęte ochroną.

Dodatkową atrakcją regionu są rajskie piaszczyste plaże. Największym tego typu zakątkiem na wyspie jest Mellieha Beach lub też pod inną nazwą – II-Bajja Tal-Ghadira. Oprócz leniuchowania w tym miejscu warto też zobaczyć niezwykle malowniczą plażę – Paradise Beach. Jest piaszczysta i znajduje się nieopodal.

Miasto Mellieha, a także cały region to wspaniały kierunek na udane wakacje. Słońce, piękna natura czy urokliwe plaże – to wszystko sprawia, że ma się ochotę zostać na dłużej. Cała Malta jest tego warta, lecz nawet zatrzymując się na zwiedzaniu tej jej części – warto.