Jeśli ktoś zastanawia się, gdzie spędzić tegoroczne wakacje, to warto wziąć pod uwagę przystań promową Cirkewwa. Jest to świetna baza wypadowa, z której łatwo dostać się z Malty na Gozo. Jeżeli ktoś lubi podróżować na własną rękę, to z pewnością będzie zadowolony. Malta jest relatywnie małą wyspą na Morzu Śródziemnym, ale na brak atrakcji nie można narzekać.

Czy Cirkewwa to dobry wybór?

Jeśli ktoś pragnie odwiedzić miejscowości takie jak Gozo lub Comino, to świetnym rozwiązaniem będzie rozpocząć swoją przygodę od portu Cirkewwa. To właśnie z tego miejsca wyruszają promy, którymi można dopłynąć do upragnionych destynacji. Przemieszczanie się drogą morską pozwala na podziwianie pięknych krajobrazów z niecodziennej perspektywy. Trzeba jednak uważać, bo w przypadku weekendów i dużych imprez kolejki na prom są bardzo długie, szczególnie latem. Wielu turystów pragnie nimi popłynąć. Cirkewwa ma dobrze rozbudowaną bazę noclegową. Można liczyć na wiele hoteli ze świetnie rozwiniętą infrastrukturą.

Udany wypoczynek gwarantuje także pobliska plaża. Cirkewwa sprzyja uprawianiu sportów wodnych. Jest to świetne miejsce do nurkowania, podziwiania podwodnego życia. Nie brakuje również klubów, dzięki którym można zejść pod wodę, przyglądać się faunie i florze. Promy kursujące na trasie Malta-Gozo są w stanie pomieścić na pokładzie aż 900 pasażerów i 140 samochodów. Za pomocą transportu wodnego możliwe staje się dotarcie do wielu ciekawych miejsc, największych kurortów i najpiękniejszych plaż. Rejs promem Cirkewwa stanowi dla turystów lokalną atrakcję.